We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
68mm Black Downpipe 2.5m (BR201B)
In stock
SKU
r26010055
68mm Round Pipe x 2.5m. Gloss uPVC downpipe compatible with Brett Martin's 112mm Roundstyle, 114mm Squarestyle and 115mm Deepstyle gutter systems.
£13.86
£11.55
£13.86
£11.55
Click &
CollectAvailable to click and collect from your nearest branch.
Bulk buy
discounts availableGet in touch with our sales team.
Further Information
- Quick & Easy to Install
- Lightweight
- UV Resistant
| Colour | Black |
|---|---|
| Material | PVC-U |
| Type | Pipe |
| Diameter | 68mm Ø |
| Height (mm) | 68mm |
| Length | 2500mm |
| Length (mm) | 2500mm |
| Width (mm) | 68mm |












