We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
160mm Double Socket Underground Coupler (B7001)
In stock
SKU
u17010167
160mm Double Socket PVC (BS) Coupler. Double socket coupler suitable for use with 160mm drain systems.
£18.29
£15.24
£18.29
£15.24
Click &
CollectAvailable to click and collect from your nearest branch.
Bulk buy
discounts availableGet in touch with our sales team.
Further Information
- Quick & Easy to install
- Kite Marked
- Captive seal for easy jointing
- Durable
- Manufactured in the UK
| Colour | Terracotta |
|---|---|
| Material | PVC-U |
| Type | Coupling |
| Diameter | 160mm |
| Fitting | Push Fit |
| Height | 190mm |
| Length (mm) | 175mm |
| Width (mm) | 190mm |
















