We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
160mm 87.5 Deg Double Socket Underground Square Branch (B7111)
In stock
SKU
u17010175
160mm x 160mm x 87½° Double Socket Branch. Double socket branch fitting at 87½ degree angle for use with 160mm drain systems.
£70.54
£58.78
£70.54
£58.78
Click &
CollectAvailable to click and collect from your nearest branch.
Bulk buy
discounts availableGet in touch with our sales team.
Further Information
- Quick & Easy to install
- Kite Marked
- Lightweight
- Durable
- Manufactured in the UK
| Colour | Terracotta |
|---|---|
| Material | PVC-U |
| Type | Junction |
| Diameter | 160mm |
| Fitting | Push Fit |
| Height | 310mm |
| Length (mm) | 310mm |
| Width (mm) | 190mm |
















