We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
110mm Black Soil Slip Coupling (BS478B)
In stock
SKU
u16010011
110mm Double Socket Slip Coupler.
£15.61
£13.01
£15.61
£13.01
Click &
CollectAvailable to click and collect from your nearest branch.
Bulk buy
discounts availableGet in touch with our sales team.
Further Information
- Quick & Easy to Install
- Lightweight
- UV Resistant
| Colour | Black |
|---|---|
| Material | PVC-U |
| Type | Coupling |
| Diameter | 110mm |
| Fitting | Push Fit |
| Height | 135mm |
| Length (mm) | 105mm |
| Width (mm) | 135mm |












