We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
110mm Black Soil 135` S/Socket Bend (BS422B)
In stock
SKU
u16010116
110mm x 135° Single Socket Bend EN 1329-1
£15.74
£13.12
£15.74
£13.12
Click &
CollectAvailable to click and collect from your nearest branch.
Bulk buy
discounts availableGet in touch with our sales team.
Further Information
- Conforms to EN 1329-1
- Quick & Easy to Install
- Lightweight
- UV Resistant
| Colour | Black |
|---|---|
| Material | PVC |
| Type | Bend |
| Diameter | 110mm |
| Fitting | Push Fit |
| Height (mm) | 135mm |
| Length (mm) | 170mm |
| Width (mm) | 170mm |












