We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
110mm Black 92.5 Branch Double Socket - 4 Bosses - Solvent (BS453B)
In stock
SKU
P00001250
110mm x 92.5° Double Socket Solvent Branch With 4 Bosses EN 1329-1.
£20.78
£17.32
£20.78
£17.32
Click &
CollectAvailable to click and collect from your nearest branch.
Bulk buy
discounts availableGet in touch with our sales team.
Further Information
- Quick & Easy to Install
- Durable & LIghtweight
- UV Resistant
| Colour | Black |
|---|---|
| Material | PVC-U |
| Type | Branch |
| Diameter | 110mm |
| Fitting | Solvent Weld |
| Height (mm) | 135mm |
| Length (mm) | 300mm |
| Width (mm) | 135mm |












