We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
110mm Black 87.5 Degree Double Socket Bend (BS480B)
In stock
SKU
u16010103
110mm x 92.5° Double Socket Bend EN 1329-1
£20.77
£17.31
£20.77
£17.31
Click &
CollectAvailable to click and collect from your nearest branch.
Bulk buy
discounts availableGet in touch with our sales team.
Further Information
- Conforms to EN 1329-1
- Quick & Eay to Install
- Lightweight
- UV Resistant
| Colour | Black |
|---|---|
| Material | PVC-U |
| Type | Bend |
| Diameter | 110mm |
| Fitting | Push Fit |
| Height (mm) | 135mm |
| Length (mm) | 240mm |
| Width (mm) | 240mm |












